Back To Top
Image Alt

Budowanie wizerunku

Pokaż się z dobrej strony

Odpowiedni wizerunek ma kluczową rolę w prowadzeniu biznesu. Klienci, mając do wyboru wiele firm z podobnej branży, często dokonują wyborów na podstawie impulsu, lub podświadomych przesłanek. Wybierają firmy, które wywołują w nich pozytywne emocje lub takie których wizerunek najbardziej odpowiada ich estetyce. Ile razy zdarzyło Ci się wejść do w restauracji tylko dlatego, że miała ciekawą nazwę?

Tworzenie strategii i wizji marki to intensywny, długofalowy proces – od wejścia na rynek, przez utrzymanie się na nim i dalszy rozwój – ważne, aby przez cały czas komunikować swoją markę jednym, tym samym językiem. Dobry brand to spójny brand. Dlatego cała strategia zaczynając od wykreowania nazwy poprzez identyfikację wizualną, obecność marki w mediach społecznościowych, styl komunikacji marketingowej po działania CSR i targetowanie odbiorców – musi być przemyślaną, dobrze zaplanowaną i wykonaną operacją.

Specjalnie dla Ciebie stworzymy indywidualną strategię budowania wizerunku, a także przeprowadzimy wszystkie działania wprowadzające ją w życie. Nasza praca zaczyna się dokładnej i skrupulatnej analizy rynku w danej branży i badania zwyczajów konsumenckich. W przypadku rebrandingu marek obecnych już na rynku, badamy także aktualną rozpoznawalność marki.

Co dalej? Wspólnie decydujemy o tym co chce osiągnąć Twoja firma. Jakie cele sobie stawia, jakimi wartościami się kieruje i jak chciałaby być postrzegana przez odbiorców. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne. Cała reszta to już nasza kreatywność i wiedza. Dzięki naszym działaniom sprawimy, że Twoja firma będzie identyfikowana zgodnie z najlepszymi standardami co przyniesie nie tylko wzrost klientów, ale także wzrost zaufania do marki zarówno wśród pracowników jak i kontrahentów. Jednym słowem – sprawimy że Twój brand będzie ważny.

Nasze działania

Identyfikacja wizualna. Nie można stworzyć lub odświeżyć marki bez spójnej strategii wizualnej. Zadbamy o to od samego początku tworząc lub zmieniając branbooka firmy. Zaprojektujemy odpowiedni logotyp, stworzymy przejrzyste i ciekawe wzory szablonów ofertowych, materiałów reklamowych, opakować, ulotek, plakatów czy gadżetów. Zadbamy o to, aby wszędzie tam gdzie pojawi się Twoja firma, jej identyfikacja wizualna była natychmiast dostrzegana i kojarzona z brandem.

Wizerunek w mediach. Tworząc strategię stworzymy też styl komunikacji z odbiorcami. Zadbamy o to, żeby był jednolity, ale interesujący. Przy współpracy z mediami tradycyjnymi oraz internetowymi przygotujemy artykuły i materiały promujące Twoją firmę lub produkty. Zgrabna , dobrze zaplanowana kampania reklamowa nie wymaga dużych nakładów, a potrafi być niezwykle skuteczna.

Social media. Żadna firma nie może istnieć bez obecności w sieci. Social media, używane codziennie przez miliony użytkowników mogą być trampoliną do sukcesu, lub mogą skutecznie pociągnąć firmę w dół. Zapewniamy obsługę wszystkich kanałów SM jak Facebook, LindkedIn, Instagram czy TikTok, komunikując się z użytkownikami w odpowiedni dla strategii sposób.

CSR. Odpowiedzialność społeczna biznesu to bardzo aktualny temat i warto, aby nowoczesny brand był zaangażowany w takie projekty. To nie tylko znaczący wzrost pozytywnych emocji kojarzących się z firmą wśród klientów, ale także – po prostu – zrobienie czegoś dobrego dla świata. Wybierzemy i wdrożymy odpowiednie działania z zakresu CSR, zarówno długofalowe jak i jednorazowe eventy. A następnie – oczywiście, pochwalimy się wspólnie inicjatywą w kanałach social media lub kampaniach reklamowych.

Widoczność. Jako Agencja Digitalowa zadbamy także o całą techniczną część tworzenia rozpoznawalnością Twojej marki. Odpowiednie treści na stronie w social mediach, pozycjonowanie w wyszukiwarkach, reklamy typu Google Ads sprawią, ze wykreowany przez nas branding nie tylko będzie idealny dla Twojej firmy, ale stanie się również rozpoznawalny i doceniamy przez obecnych i przyszłych klientów.